PROJEKTOVÉ DOPOLEDNE V LANOVÉM PARKU

Termín: 25. 6. 2024

Zúčastněné třídy: 6. B, 9. A

Pedagogický dozor: Ing. Michaela Pfeiferová, Bc. Vladimíra Vlčková

V úterý 25. 6. 2024 jsme se vydali do lanového parku. Tento den byl součástí školního programu, který podporuje fyzickou aktivitu.

Děti se rozdělily  do menších skupin a vydaly se na různé trasy lanového parku, které byly přizpůsobeny jejich věku a schopnostem. Některé trasy byly nízko nad zemí, ideální pro mladší děti, jiné vedly vysoko a byly náročnější na zdolání.

Děti překonávaly různé překážky, jako například lanové mosty, sítě a strach z výšky. Každá překážka vyžadovala soustředění, koordinaci pohybu a také odvahu.

Paní učitelky děti povzbuzovaly, dodávaly jim odvahu a  pomáhaly jim překonávat strach. Atmosféra byla uvolněná a příjemná.

Pro některé žáky byl tento den o překonávání osobních limitů. Museli se vypořádat se strachem z výšek nebo nejistotou při překonávání obávaných překážek.

Výprava do lanového parku byla zábavná. Děti se ale také naučily nové fyzické dovednosti, některé překonaly samy sebe a strávily fajn dopoledne se svými spolužáky a třídními učitelkami.

Popsaná akce je zdokumentována v následující fotogalerii: