Návštěva žáků 7. ročníku projektu Revolution Train

Zúčastněné třídy: 7. A, 7. B

Pedagogický dozor: Mgr. Anita Kubátová, Mgr. Michaela Seidlová,
Bc. Vladimíra Vlčková

Žáci 7. třídy se ve středu 25. 9. 2024 zúčastnili preventivního programu nazvaného Revolution Train – protidrogový vlak. Tento interaktivní projekt byl navržen tak, aby mladým lidem přiblížil nebezpečí spojená s užíváním drog a ukázal jim reálné dopady na život.

Protidrogový vlak je speciálně upravená vlaková souprava, která je rozdělena do několika vagónů. Každý vagón představuje jinou část příběhu, který děti provází životní cestou člověka, který se stal závislým.

Program byl veden formou interaktivních scén a realistických kulis, které umožnily žákům zažít svět drogové problematiky. Žáci prošli jednotlivými vagóny a byli svědky dramatických scén, které jim ukázaly, jak nebezpečné může být užívání drog. Viděli reálné situace, jako jsou konflikty, následky trestné činnosti a zdravotní problémy spojené se závislostí.

Po prohlídce vlaku následovala diskuse, během které žáci měli možnost sdílet své dojmy a klást otázky odborníkům na protidrogovou prevenci. Tato část programu byla velmi důležitá, protože umožnila dětem lépe pochopit problematiku závislostí a získat informace o tom, jak se bránit tlaku vrstevníků a jak říci „ne“.

Návštěva projektu Revolution Train byla pro žáky hlubokým zážitkem. Pedagogové byli spokojeni s tím, jak žáci na program reagovali.

Popsaná akce je zdokumentována v následující fotogalerii: