DOVEDNOSTNÍ DOPOLEDNE NA MINIGOLFU A VENKOVNÍ ŠACHY

Termín: 21. 6. 2024

Zúčastněné třídy: 6. B, 9. A

Pedagogický dozor: Ing. Michaela Pfeiferová, Bc. Vladimíra Vlčková

V pátek 21. 6. 2024 jsme využili krásného počasí a vypravili jsme se vyzkoušet si nové volnočasové aktivity – minigolf a venkovní šachy, které jsou umístěny v krásném stromovém parku. Projektové dopoledne bylo zaměřeno na rozvoj dovedností žáků mimo školní lavice.

Naším cílem byl minigolfový areál, kde se děti rozdělily do skupin a vyzkoušely si jednotlivé dráhy. Pro mnoho z nich to byla první zkušenost s touto hrou, která kombinuje přesnost a strategické myšlení. Každá skupina měla možnost projít si všechny dráhy, z nichž některé byly jednoduché, jiné vyžadovaly větší zručnost, soustředěnost a trpělivost.

Hřiště bylo plné smíchu, radosti z úspěchu a povzbuzení. Děti se navzájem podporovaly a sdílely rady.

Po minigolfu se děti přesunuly k venkovním šachům, které jsou umístěny ve stejném areálu. Venkovní šachy jsou oblíbenou aktivitou, která rozvíjí logické myšlení, plánování a trpělivost. Pro některé žáky to byla první zkušenost s touto hrou.

Třídní učitelky sledovaly výkony dětí a byly mile překvapené, jak rychle se děti učí nové dovednosti a zároveň se u toho baví.

Projektové dopoledne se vydařilo. Přineslo dětem nové zážitky a také možnost rozvíjet své dovednosti v příjemném prostředí. Minigolf a venkovní šachy jsou výbornou kombinací pro rozvoj fyzické i mentální aktivity.

Popsaná akce je zdokumentována v následující fotogalerii: